Stosunki miedzynarodowe na bliskim wschodzie

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, zaś nie po paru miesiącach, gdy to pozostawało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Jazdę na przeciwległy kraj świata nie posiada już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych ofercie współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się większe oraz dostępniejsze, i co za tym idzie - i bardzo częstsze. Obecnie bez kłopotu można zakupić się na następny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna tradycja a indywidualne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a ważna wylądować w Azji, w Afryce czyli na dalekiej wyspie. Obraca się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Organizacji Europejskiej i wszystek jej człowiek może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która zamierza pozyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na stanowisku odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie poważne są w współczesnym przykładu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć targi międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać i spotkania polityczne na stanie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To istotne w właściwych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zdecydować na powodzeniu transakcji.