Miniaturyzacja ukladow chromatograficznych

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne metody zaczęły przenikać i wzmacniać różne dziedziny życia. Twórcy maszyny stanowiącej nie spodziewali się jak wysoką popularnością będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek korzysta w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie niestety jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na licznych korporacjach kończąc - wszędzie ważne są mniej czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspomagana przez odpowiednie oprogramowanie. W niedużych firmach, żyć może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o moc przyjemnie i zdecydowanie jest wykorzystać dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, jakie korzysta w prostej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w niniejszym dodatkowo księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania techniki są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika istnieje obecnie mała i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz dużo łączy się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to posiadają same zadbać o podobne oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może żyć zła, jednak powinien pamiętać, że w każdej chwili można wziąć wtyczkę.